Muzea w Krakowie

Muzea w Krakowie, to miejsca których nie da się nudzić. Na każdym kroku można na nie trafić. Spacerując po pięknej, dawnej stolicy Polski, warto wejść do kilku z nich i podziwiać ciekawe eksponaty, które pozują wielokulturowość miasta, jak również jego tradycję i historię.

Zacznijmy nasz spacer!

Wędrówka po Krakowie ma być niewymuszona, ma być miła i ciekawa, dlatego po prostu idźmy tam, gdzie nas nogi pokierują i nie bójmy się wchodzić do miejsc, które chcą nam pokazać coś ciekawego. Poniżej znajdziecie listę kilku muzeów w Krakowie, do których warto wejść, jeśli zobaczycie je na horyzoncie:

Wawel, Kraków
  1. Muzeum Fotografii – jest to prawdziwa gratka dla pasjonatów fotografii szeroko pojętej. Można w nim poznać fotografię od każdej strony. Warto wcześniej zajrzeć na stronę internetową muzeum, to może akurat jakaś wystawa nas zaciekawi, jednak spacer w ciemno do tego miejsca, również jest świetnym pomysłem. Aktualnie jako stała wystawa prezentowane są portrety fotograficzne, które pokazują, jak możliwości technologiczne ograniczały zdolności fotografa, jednak również, ile dawały uroku zdjęciom. Na wystawie jest 20 zdjęć Wojciecha Plewińskiego, który na swych fotografiach uwieczniał spektakle w krakowskich teatrach.

   http://muzea.malopolska.pl/muzeum/muzeum-historii-fotografii-im-walerego-rzewuskiego-w-krakowie
  2. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – Od kilku lat widzimy wielką modę, która panuje w Polsce na kulturę Japońską. Nie ma czemu się dziwić, bo jest ona naprawdę zachwycająca. Jeśli ktoś chciałby poznać Japonię od tej artystycznej strony, to na cel powinien obrać sobie właśnie to muzeum. Można w nim poznać nie tylko dokonania sztuki i techniki Dalekiego Wschodu, lecz także poznać sztukę europejską, która zainspirowała się właśnie tą z Kraju Kwitnącej Wiśni.

   https://visiton.pl/miejsca-atrakcje-zabytki/muzea/ad/6084-muzeum-sztuki-i-techniki-japonskiej-manggha.html

   https://visiton.pl/miejsca-atrakcje-zabytki/muzea/ad/6084-muzeum-sztuki-i-techniki-japonskiej-manggha.html
  3. Muzeum Narodowe w Krakowie – Z miejsc, w których uwalniamy naszą artystyczną duszę, przejdziemy się teraz do muzeum, w którym można poznać starą Polskę, stary Kraków. Liczba eksponatów w muzeum krąży wokół liczby 900 tysięcy, więc jest to coś niepojętego, z czego około 100 tysięcy to kolekcja numizmatyczna. Wśród wystaw możemy udać się na takie jak „Sytuacja się zmieniła”, gdzie spotkamy się ze wspomnieniami Galerii Sztuki Polskiej XX wieku. Natomiast przechadzając się po krakowskim rynku, w sukiennicach możemy wstąpić do oddziału muzeum, w którym znajduje się największa stała wystawa XIX – wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby.  
   http://www.radiokrakow.pl/kultura/muzeum-narodowe-w-krakowie-w-2018-roku/

   http://mnk.pl/images/upload/fotogalerie/sukiennice/siemiradzkiego/nowe/sukiennice_siemieradzkiego_02.jpg
  4. Muzeum Podziemia Rynku – Z planowanych kilku miesięcznych badań, które potem przerodziły się w 5 letnie odkrycia archeologiczne, powstało wspaniałe muzeum, które ukazuje Kraków, jako miejsce tętniące życiem i miasto, które aktywnie współpracowało z innymi ośrodkami Europejskimi. 

  5. Muzeum Historyczne Miasta Kraków – muzea to nie tylko obrazy i stare przedmioty na półkach. Teraz muzea są miejscami, które w ciekawy sposób pokazują dawne życie. Tak właśnie możemy poznać codzienność mieszczan krakowskich, w wiernie odzwierciedlonych pomieszczeniach Kamienicy Hipolitów.

   http://krakow.wyborcza.pl/krakow/51,44425,19279039.html?i=3&disableRedirects=true

   http://krakow.wyborcza.pl/krakow/51,44425,19279039.html?i=1
  6. Wystawa w Fabryce Schindlera – Muzeum to jest odwiedzane przez turystów z całego świata. Sławę zyskało między innymi dzięki wielkiemu reżyserowi, jakim jest Steven Spielberg. To miejsce opowiada o losach polskich i żydowskich mieszkańcach tego miasta w czasie II Wojny Światowej, ale też o samych okupantach. Nazwa pochodzi od Oskara Schindlera, który w czasie zarządzania fabryką uratował ponad tysiąc osób spod rąk okupanta.

Muzea w Krakowie oferują szeroki wybór tematyki muzealnej. Każdy jest w stanie znaleźć coś, co go zainteresuje i sprawi że przeniesie się w zupełnie inną rzeczywistość. Kraków to idealne miejsce żeby przeżyć fascynującą muzealną przygodę.